Aktualnie jesteś tutaj: Strona Główna O inwestycji
A A A
O inwestycji

OSIEDLE KROKUS - MIESZKANIE TWOICH MARZEŃ     

Kompleks budynków z mieszkaniami na sprzedaż w Rabce Zdroju - zlokalizowany w najpiękniejszej części miasta uzdrowiskowego na wzniesieniu, skąd rozpościerają się malownicze widoki na Babią Górę i Luboń Wielki.

Inwestycja obejmuje budowlę 16 budynków mieszkalnych wielorodzinnych.

Forma architektoniczna budynków nawiązuje swoim charakterem do współczesnej architektury regionalnej. Budynki harmonizują z otoczeniem oraz nawiązują do tradycji budownictwa miejscowego, posiadają także cechy regionu.

Budynki zaprojektowano uwzględniając ukształtowanie terenu co pozwoliło harmonijnie wkomponować ich bryły w otoczenie. Funkcja zgodna z założeniami programowo-użytkowymi oraz warunkami technicznymi, ustalonymi w rozporządzeniach, przepisach szczególnych, polskich normach i decyzji o warunkach zabudowy oraz wymaganych opiniach i uzgodnieniach. Budynki w kształcie prostokąta, przykryte dachem symetrycznym o kącie nachylenia 35 ͦ. Do wykończenia elewacji zastosowano materiały o naturalnych kolorach i fakturze, pochodzenia lokalnego. Okładzina podmurówki z naturalnego kamienia łamanego, układanego "na dziko". Ściany parteru o konstrukcji ceramicznej, ocieplone styropianem z wyprawą z gotowych mieszanek tynkarskich. Pokrycie dachu stanowi panel dachowy z blachą na rąbek stojący w kolorze ciemnym. Okna z podziałem na kwatery, szerokie wiatrownice, duże wysięgi okapów.

Realizacja budynków w technologii tradycyjnej murowanej.

Fundamenty:

Ławy żelbetowe min 1,20 m poniżej gruntu z betonu towarowego klasy B-20 zabezpieczone drenażem opaskowym o średnicy 100 mm.

Ściany zewnętrzne:

  • ściany fundamentowe: żelbetowe izolowane od zewnątrz, izolacje bitumiczną przeciwwodną, papą termozgrzewalną, styropianem oraz folią kubełkową,
  • ściany parteru i poddasza: murowane z pustaka ceramicznego o grubości 25 cm plus 15 cm ocieplenia styropianem i tynk systemowy (0,3 cm),
  • ściany skośne poddasza: wykorzystują konstrukcję nośną dachu - krokwie o wymiarach 8x18cm, pomiędzy krokwiami wełna mineralna grubości 18 cm, kontrłaty (4x4) i łaty (5x6). Na krokwiach od zewnątrz folia paroprzepuszczalna a od wewnątrz płyty gipsowe,
  • ceramiczne gr. 25x20 cm.

Podłoga:

Posypka żwirowa zawibrowana (30 cm), chudy beton (10cm), izolacja przeciwwilgociowa z papy termozgrzewalnej, folia izolacyjna PCV, wylewka cementowa zbrojona (5cm), posadzka z płytek cementowych (4cm).

Strop:

Płyta monolityczna żelbetowa (15 cm) od spodu otynkowana tynkiem cementowo-wapiennym na płycie styropian i wylewka cementowa zbrojona.

Dach:

Dach symetryczny o konstrukcji drewnianej płatwiowo-kleszczowej, krokwie 8x18 pod kątem 35 ͦ, łaty z desek (5x6), kontrłaty (4x4), pokrycie dachu blachą na rąbek stojący w kolorze ciemnym.

Schody:

Schody wewnętrzne żelbetowe.

Stolarka okienna i drzwiowa:

  • Stolarka okienna: okna zespolone drewniane z szybami niskoemisyjnymi,
  • Stolarka drzwiowa: drzwi drewniane oszklone.

Wykończenie zewnętrzne:

Podmurówka okładana z kamienia naturalnego, obróbki z blachy ocynkowanej w kolorze dachu.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców całe osiedle będzie ogrodzone, a z myślą o najmłodszych zaprojektowano duży plac zabaw.

Osiedle KROKUS to przytulne miejsce w pobliżu obiektów uzdrowiskowych. Zostało stworzone z myślą o ludziach dbających o zdrowie oraz tych wszystkich, którzy pragną spokojnego miejsca do odpoczynku, a jednocześnie łatwego dostępu do centrum Rabki-Zdroju.

 

 

Galeria zdjęć
Poniżej kilka zdjęć z realizacji Osiedla Krokus:
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Galeria
Rabka Zdrój
Copyright 2019 © osiedlekrokus.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: iPolska.com.pl